Росія розмістила поблизу кордонів України близько 114 тисяч своїх військовослужбовців - начальник ГУР Міноборони Буданов

Новини України та світу
Ліна Тимошина
16 Листопада 2021, 08:46
Кирило Буданов
Ліна Тимошина
16 Листопада 2021, 08:46

Росія розмістила поблизу кордонів України близько 114 тисяч своїх військовослужбовців. Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони бригадний генерал Кирило Буданов виданню “Financial Times”, повідомляє ГУР Міноборони на своїй сторінці у Фейсбук.

За українськими оцінками, Росія розмістила поблизу кордонів України близько 114 тисяч своїх військовослужбовців (близько 92 тис. осіб наземного та близько 22 тис. осіб морського та повітряного компонентів угруповання військ), - зазначив Буданов.

Крім того, Начальник ГУР зауважив, що російські сили “демонстративно залишили свої танки, бойові машини та реактивні системи поблизу нашого кордону” після широкомасштабних спільних військових навчань з Білоруссю у вересні.

Це можна розглядати як підготовку до широкомасштабного вторгнення і як спробу психологічного тиску, - наголосив Буданов.

При цьому заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у коментарі журналістам видання “Financial Times”, відповідаючи на запитання, чи є ризик російської військової агресії наразі вищим, ніж у минулі роки, сказала про високу ймовірність дестабілізації ситуації.

Інформація нашої воєнної розвідки збігається з інформацією країн-партнерів про високу ймовірність дестабілізації ситуації в Україні цієї зими, - заявила Маляр.

Як повідомляли QIRIM.News, 15 листопада міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у Брюселі, що навколо України спостерігається нагромадження військовий техніки та сил РФ. Росія продемонструвала, що вона має бажання і спроможності використати проти України таку силу.

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на кордоні з Україною та на окупованих територіях Криму й Донбасу спостерігається величезне збільшення військовий сили РФ.