Росія відповідальна за збиття літака рейсу МН17, - ПАРЄ

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
23 Червня 2022, 16:00
Ярослава Саєнко
23 Червня 2022, 16:00

Влада рф поширює дезінформацію, навмисно заплутуючи слідство. Усі докази вказують на те, що літак рейсу МН17 у 2014 році збила ракета "Бук", доставлена на окупований Донбас військовими рф. Про це йдеться у резолюції ПАРЄ Забезпечення відповідальності за збиття літака рейсу МН17, одноголосно ухваленій у четвер, 23 червня, під час пленарного засідання у Страсбурзі, повідомляє DW.

Повідомляється, що на основі доказів, які має у своєму розпорядженні правовий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), депутати асамблеї вважають найбільш ймовірним те, що МН17 "був збитий ракетою "Бук", наданою проросійським збройним формуванням російським військовими".

У документі повідомляється, що ПАРЄ "вражена неспроможністю російської влади сумлінно співпрацювати з Радою безпеки Нідерландів та Міжнародною слідчою групою" у справі МН17.

Дебати та голосування за резолюцію проходили у присутності в сесійній залі ПАРЄ родичів жертв загиблих у авіакатастрофі МН17 та короля Нідерландів Віллема-Александра.

Замість того, щоб надавати слідчим органам достовірну інформацію, російська влада поширювала дезінформацію, зокрема суперечливі версії подій, які мали на меті зумисне заплутати слідство", - ідеться у резолюції.

Доповідач Тітус Корлатеан розповів про свої зустрічі, проведені у Києві та Гаазі з учасниками розслідування. За його словами, усі співрозмовники, "особливо у Нідерландах", скаржилися на те, що "російська сторона не надала жодних доказів у справі, їхні відповіді були формальні, неповні, а інколи й відверто брехливі".

Він відзначив, що подібну модель дезінформації Росія застосовує і зараз, "здійснюючи військову агресію проти України".

Наш спільний меседж повинен бути однозначним: ми засуджуємо варварство, ми ніколи його не сприймемо і спрямуємо всі наші правові інструменти для того, щоб справедливе правосуддя переможе, а винні були покарані, - заявив доповідач.

Нагадаємо, що 17 липня 2014 року в небі над Донбасом було збито літак рейсу МН17 Малайзійських авіаліній, який прямував з Амстердама до Куала-Лумпура, внаслідок чого усі 298 людей, які перебували на борту, загинули.