Росія вийшла з угоди зі США щодо «відкритої суші» від 1992 року

Новини України та світу
Хельга Полтавка
11 Червня 2021, 17:48
Хельга Полтавка
11 Червня 2021, 17:48

Росія припинила застосування Меморандуму щодо «відкритого суходолу» зі США, який діяв з 1992 року і передбачав, що дипломати двох країн можуть вільно пересуватися територією держави, де вони працюють.

Про це повідомляється на офіційному інтернет-порталі правової інформації РФ.

Розпорядження щодо припинення дії меморандуму підписав глава уряду Росії Михайло Мішустін.

Про те, що Російська Федерація обмежить поїздки дипломатів США по країні, раніше заявляло російське МЗС.

Відмова від Меморандуму стала частиною комплексу заходів, які російська сторона застосувала після того, як США у квітні ввели нові санкції, пов'язані з втручанням Росії у вибори, кібератаками, а також переслідуванням опозиціонера Олексія Навального.

Окрім іншого, Кремль вніс США до списку країн, які проводять недружню політику, й на підставі цього заборонив американській дипмісії у Москві наймати на роботу російських громадян.

Нагадаємо, адміністрація президента США запровадила нові санкції проти Кремля з 15 квітня. Новий пакет санкцій передбачає вислання 10 російських дипломатів з посольства у Вашингтоні й заборону американським фінансовим інститутам в участі в первинних розміщеннях держборгу РФ, номінованого в рублях. Російський посол Анатолій Антонов у березні залишив США, відправившись на консультації, а потім Москву залишив і посол США в Росії Джон Салліван.

Представник Держдепартаменту Нед Прайс заявив, що у Вашингтоні очікують на повернення американського посла до Москви протягом найближчих тижнів. У свою чергу, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков закликав дочекатися 16 червня — майбутньої зустрічі президентів США і Росії і лише після неї обговорювати можливе повернення послів.

Як повідомляли «Кримські новини», президент Росії підписав закон, який офіційно закріплює вихід РФ з міжнародного договору про «відкрите небо», що дозволяє країнам збирати інформацію про Збройні сили один одного з метою підвищення прозорості.