«Росія вимагає від Казахстану визнати анексію Криму», – газета Yeni Akit

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
08 Січня 2022, 11:31
Фото: publika.md
Асіф АлієвQHA
08 Січня 2022, 11:31

Влада Росії вимагає від казахського керівництва визнання анексії Криму замість військової допомоги для придушення протестів у країні.

Про це пише близька до влади турецька газета Yeni Akıt.

За даними видання, окрім Криму, Москва також висунула умову відновити російську мову як другу офіційну мову, надання Росії військових баз та автономію російської меншини країни.

Нагадаємо, керівником сил ОДКБ у Казахстані призначено командувача Повітряно-десантними військами генерал-полковника Андрія Сердюкова, який у 2014 році брав участь в анексії Криму. Підрозділи 45-ої окремої бригади спеціального призначення - Повітряно-десантних військ Росії, відправлене до Казахстану для придушення протестів, брало участь в окупації Кримуу 2014 році. Також військовослужбовці бригади воювали у Чечні та проти Грузії у 2008 році.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 січня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про ухвалене рішення направити Колективні миротворчі сили ОДКБ до Казахстану «з метою стабілізації та нормалізації ситуації».

Як писали QIRIM.News, 5 січня глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що він на боці казахського народу, який повстав проти свавілля та жадібності власної влади.

Раніше QIRIM.News повідомляло, що казахські протестувальники вимагають від влади Казахстану засудження військової агресії РФ проти України та окупації Криму. Окрім цього вони вимагають не зниження ціни на газ, а відставки всієї верхівки Казахстану та проведення політичної реформи.

Як повідомляли QIRIM.News, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звільнив Нурсултана Назарбаєва з посади голови Ради Безпеки Казахстану. Раніше Токаєв підписав указ, згідно з яким ухвалив відставку уряду країни. Тимчасово виконувати обов'язки прем'єр-міністра буде Аліхан Смаїлов, перший заступник глави уряду.