«Росія заселяє Крим та примусово призиває в свою армію кримських татар» ― голова Меджлісу Чубаров

Новини
Ірина Требунських
02 Лютого 2020, 17:18
Ірина Требунських
02 Лютого 2020, 17:18

Крим заселяють громадянами Росії, а окупанти примушують юнаків, що зростають у Криму, служити в Збройних силах РФ. Про це під час інтерв’ю «Главкому» розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

РФ, примушуючи до військової служби кримчан, порушує положення Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Згідно зі статтею 51 Конвенції, заборонено проводити призов жителів на окупованих територіях в ряди армії країни-окупанта.

Кількість щорічного призову досягає 5 тисяч людей. Кримські татари з них можуть складати пропорційно більше, ніж їх проживає у Криму. Якщо кримських татар на окупованому півострові десь 13 відсотків, то юнаків кримськотатарської національності, призваних на службу Росії може бути більше 20 відсотків, ― розповів Чубаров.

Також лідер Меджлісу навів цифри, озвучені генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем у серпні 2019 року: 140 тисяч людей, яких Росія поселила в окупованому Криму. В свою чергу голова кримськотатарського Меджлісу запевнив, що ця цифра є неповною і її «потрібно помножити мінімум на чотири чи на п’ять».

Заселяючи своїми людьми вони через репресії, страх змушують виселятися громадян України, перш за все, кримських татар, ― пояснив Чубаров.

22 січня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що кримські татари запланували у травні масово перетнути адмінкордон з анексованим Кримом через пункт пропуску «Чонгар». Для участі в марші на анексований Крим запрошують членів міжнародних організацій, а також іноземних дипломатів.

Чубаров пояснив, що  акцію ненасильницького опору проводитимуть, щоб міжнародні організації, які постійно на словах засуджують анексію Росією Криму, змогли це підтвердити діями, долучившись до переходу адмінкордону.