Росіяни вибили двері та заселилися у будинок колишнього бранця Кремля Едема Бекірова на Херсонщині, - Чубаров

Кримські татари
Шевчук Микола
11 Лютого 2023, 13:36
Едем Бекіров
Шевчук Микола
11 Лютого 2023, 13:36

Російські бойовики на Херсонщині зламали двері та заселили будинок сім'ї колишнього бранця Кремля Едема Бекірова.

Про це написав Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Інформація, що надходить останніми днями з окупованих російськими варварами районів Херсонської області, свідчить про масові катування, мародерства та переслідування громадян України. Найбільш поширеним видом звірств, що здійснюються російськими варварами, є арешти і закриття в "підвал" громадян, де від них вимагають заяв про нібито наявні у них бажання оформити російське громадянство і отримати російський паспорт. Тих, хто відмовляється, піддають фізичним тортурам і змушують переписати на російських окупантів особисту власність - будинок, автомашину тощо, після чого непокірних видворяють за межі окупованої зони,- написав він.

За його словами, у селищі Новоолексіївка Генічеського району російські окупанти провели повторні рейди щодо виявлення та заселення російськими військовослужбовцями-бандитами будинків, господарі яких були змушені раніше евакуюватися.

 При цьому насамперед такому "заселенню" піддаються будинки громадян, відомих своєю вірністю Українській державі. Так, російські окупанти в Новоолексіївці зламали двері та заселили будинок сім'ї Едема та Гульнари Бекірових: Едем – колишній в'язень Кремля, Гульнара – член Меджлісу кримськотатарського народу. Сім'я Бекірових раніше була евакуйована з окупованої Новоолексіївки, - повідомив Чубаров.

Нагадаємо, Едем Бекіров був затриманий російськими силовиками на в'їзді до Криму вранці 12 грудня 2018 року. Він заявив, що прямував на півострів для відвідування 78-річної матері та родичів. Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя взяв під варту Бекірова. ФСБ закидало йому зберігання і передачу вибухових речовин і боєприпасів.
6 червня «Київський райсуд» продовжив арешт Едему Бекірову до 12 серпня. Захист вимагав перевести його під домашній арешт у зв'язку із погіршенням стану здоров'я. Бекіров хворий на цукровий діабет.

У вересні 2019 року в рамках обміну його вдалося звільнити.