«Росіяни, які оселилися в Криму після 27 лютого 2014 року, підлягають виселенню» – Чубаров

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
16 Травня 2022, 18:30
Асіф АлієвQHA
16 Травня 2022, 18:30

Усі, хто в'їхав і оселився на постійне проживання у Криму після 27 лютого 2014 року (дати, зазначеної у рішенні ЄСПЛ про те, що Російська Федерація здійснює ефективний контроль над Кримським півостровом), повинні самі залишити територію.

Як заявив незалежному білоруському виданню «Хартія 97» голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров, якщо добровільно росіяни не підуть на цей крок, вони мають бути депортовані з території України.

«У нас іншої позиції немає і не буде», - сказав він, відповідаючи на запитання, що робити з окупантами, які зараз проживають у тимчасово окупованому Криму після того, як півострів стане вільним від росії.

Чубаров нагадав, що чинне міграційне законодавство України говорить про те, що іноземець або особа без громадянства, яка незаконно опинилась на території країни, підлягає виселенню.

За даними глави Меджлісу за вісім років окупації близько мільйона громадян Росії оселилися на українському півострові.

«Зрозуміло, що значна частина — члени сімей співробітників ФСБ, прокуратури, Слідкому та інших каральних органів Російської Федерації. Проте є дуже багато людей, які ухвалили власне рішення та оселилися незаконно на окупованій українській території. Найобережніші експерти називають цифру 600 тисяч. Ми говоримо про мільйон, але в будь-якому випадку це колосальна цифра, якщо виходити з того, що населення Кримського півострова разом із містом Севастополем напередодні окупації становило не більше 2 мільйонів 300 тисяч, з них кримських татар — лише 300 тисяч. Зрозуміло, що така величезна кількість поселенців дуже кардинально змінює етнічний склад населення Криму», - сказав він.