Росіяни заборонили кримськотатарську та Коран. Як росіяни репресують політв'язня та пенсіонера Мамбетова

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2023, 12:05
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2023, 12:05

68-річного політв'язня та пенсіонера з Джанкоя Халіла Мамбетова перевели до нового слідчого ізолятора у Сімферополі.

Літній кримський татарин страждає від артрозу, повідомила "Кримської солідарності" його онкохвора дружина Лілія Мамбетова.

Їй вдалося отримати побачення із чоловіком.

«Він був блідим і втомленим. Сильно болять ноги. На руках видно гулі від артрозу, ноги він не може мені показати, але сказав, що наступати боляче. Артроз мав і до арешту. Вдома намагалися пити ліки, допомагало. А зараз неможливо. Відправили йому кілька препаратів, але їх не дали», — розповіла дружина Мамбетова.

При переведенні із СІЗО-1 у нього зникли окуляри та Коран. Під час побачення подружжю заборонили розмовляти кримськотатарською мовою.

«Сказали тільки російською можна спілкуватися. І ні про що не розпитувати, нічого зайвого. Коран під час переїзду втратив, окуляри втратив. Тепер по-новому просить це все, віддадуть чи не віддадуть, поки не знаємо. Я знаю, що дуже важко, і умови там дуже жорсткі. Навіть на ліжку сидіти не дозволяють, щоб не пом'ятий був ліжко», - додала Лілія Мамбетова.

Раніше пенсіонера відправили із СІЗО-1 Сімферополя лікарню для проходження примусової стаціонарної психіатричної експертизи. 68-річний Халіл Мамбетов провів місяць у Кримській республіканській клінічній психіатричній лікарні №1.