Росіяни зіткнуться із ЗСУ, яка все більше озброюється західною зброєю. Турецькі експерти про надання Україні нових танків

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
30 Січня 2023, 18:25
Асіф АлієвQHA
30 Січня 2023, 18:25
Асіф АлієвQHA

Коли Рубікон буде пройдено, росіяни побачать армію, що все більше озброюється західною зброєю.

Так вважає турецький експерт, доцент університету Altınbaş Бахадир Кайнак, пише видання Diken.

За словами Кайнака, якщо причиною атаки росії 24 лютого було запобігти вступу України до НАТО, то тепер українська армія все більше оснащена західною сучасною зброєю.

Експерт звертає увагу на те, що сучасні танки з їх високими технологіями, захисною бронею та вогневою міццю є основою ефективної атаки та Україна може отримати певні переваги з майбутніми танками.

"Ймовірно, ключовими у весняно-літні контратаки України стануть танки стандарту НАТО. Ми побачимо, наскільки вони досягнуть успіху, але не дивно, що ця зброя матиме серйозний вплив (на полі бою). Порівняно з моделями російських танків Т-72 і Т-90 в польових умовах західні військові експерти вважають, що їхня зброя має перевагу. Це правдоподібне твердження, оскільки їхні моделі створювалися, щоб перевершити російські танки в рамках завдань НАТО", - наголосив Кайнак.

Він нагадав, що танки почали з'являтися на фронтах у Першу світову війну. У роки, коли збройові технології швидко збільшували вогневу міць, але атакуюча сторона не мала мобільності та захисту, щоб відповісти на цей розвиток, було видно, що перевага була в захисті.

"У відповідь на цю безвихідь вперше були застосовані танки. Вони створювалися як елемент, який міг просуватися, не зазнаючи впливу вогневої потужності супротивної сторони, проривати лінії оборони та тягнути за собою піхоту", - додав турецький експерт.

Турецький аналітичний канал Kıyam також присвятив одну свою програму передачі ЗСУ західних танків. Там йдеться, що західні танки мають потенціал повністю змінити хід війни. Ведучий програми розповідає, що американський танк М1 Abrams, який знаходяться на озброєні в американської, єгипетський, кувейтської, армії Саудівської Аравії, Австралії та Іраку, це бойові машини 3-го покоління.

Так машина оснащена камерами з 360° оглядом, поле зору стабілізоване у вертикальній плоскості. Вага танка 61 тонн і це один з найважчих танків у світі.Запас ходу по шосе у танка складає 465 км Швидкість 72 км в годину. Танк має 105-мм нарізну (M68) та — 120 мм гладкоствольну гармату (М256). Це надає серйозну перевагу на полі бою. Важливими особливостями танка є застосування потужних газотурбінних двигунів (що працюють на паливі для реактивних двигунів).

"Основний приціл навідника істотно модернізований: він отримав незалежну стабілізацію у двох площинах, лазерний далекомір замінений на досконаліший, який працює на вуглекислому газі. Також тепловізійний прилад нічного бачення встановлений у механіка-водія", - розповідається про характеристики танків.

М1 Abrams мали великий успіх під час війни в Заливі. Вони, як зазначається більше швидкі ніж російські танки, та можуть стріляти на велику дистанцію.

Проте танки з США в Україну прибудуть за декілька місяців, тому ймовірно ЗСУ отримають спочатку німецькі танки Leoprad 2, які також належать до танків 3-го покоління Автори програми наголошують, що німецький танк має покращене електрообладнання та лазерний далекомір та здатний форсувати водні перешкоди глибиною до 4 метрів та долати перешкоди заввишки.

"Оскільки його шасі та корпус є водонепроникними танк також може перетинати річки на глибині 4 метри під водою. Швидкість Леопарда до 70 км/год. Ці танки успішно показали себе в Косово, Афганістані та в Сирії, де їх використовувала турецька армія, яка налічує 354 таких танків". - йдеться у програми.

При цьому канал додає, що танкам потрібна потужна підтримка з повітря військових літаків.