Росію дратує збільшення уваги НАТО до Чорноморського регіону - Мусієнко про підводні диверсійні навчання ЧФ РФ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Вересня 2021, 11:42
Ліна Тимошина
23 Вересня 2021, 11:42

До кінця року в Російській Федерації триватиме так званий військово-навчальний рік, і запланована надзвичайно серйозна активність Росії по військових навчаннях, зокрема, в окупованому Криму і Чорному морі. Пов’язано це з тим, що Україна зі своїми партнерами з НАТО стали приділяти ще більше уваги Чорноморському регіону. Таку позицію в коментарі «Кримським новинам» висловив військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

«Є виклики і загрози, які йдуть з боку Росії. І ось ці ініціативи, які є з Британією, з США, іншими країнами по зміцненню безпеки в Чорноморському регіоні, чомусь так сильно починають дратувати Росію. Хоча, насправді, все це робиться виключно як відповідь на агресивну поведінку РФ. Тому вони збільшують кількість навчань, тому вони проводять ці навчання із різними задумами і різним планами», - зазначив Мусієнко.

Також активізацію навчань окупантів експерт пов’язує з початком стратегічних навчань «Об’єднані зусилля - 2021», які проходять на  всіх основних полігонах України  і в акваторіях Чорного і Азовського морів, і до яких залучені країни НАТО.

«І, звичайно, Росія, таким чином, хоче продемонструвати, що вони відстежують ці навчання (...) Якісь інциденти, які можуть виникати чи провокації, українська армія до цього готова. Тому що якщо говорити про Чорне чи Азовське моря, практично будь-які військові навчання там відбуваються в умовах такого прискіпливого спостереження Росії, при провокаціях з боку Росії, при тому, що вона намагається чинити перешкоди. То російські літаки здійснюють обльоти, то кораблі можуть підійти близько»,  - зауважив Мусієнко.

На думку експерта, військові навчання окупантів, навпаки, лише роблять українські навчання  безпосередньо наближеними до реальних подій.

Як повідомляли «Кримські новини», бійці протипідводного диверсійного загону ЧФ РФ відпрацьовують підводні бої.

Як писали «Кримські новини», з 22 по 30 вересня на всіх основних українських військових полігонах, а також в акваторії Чорного і Азовського морів проходить Стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля – 2021». Про це повідомили в місії України при НАТО.