Росію відсторонили від участі в Олімпіаді, чемпіонатах світу та міжнародних турнірах на чотири роки. Таке рішення оголосило Всесвітнє антидопінгове агентство

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
09 Грудня 2019, 13:01
Асіф АлієвQHA
09 Грудня 2019, 13:01

Виконком Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) на чотири роки позбавив Росію права брати участь у великих міжнародних турнірах, включаючи олімпіади і чемпіонати світу.

Також вирішено відмовити РФ у праві приймати чемпіонати світу та подавати заявки на їхнє проведення, повідомляє BBC.

Таким чином, Росія не братиме участі, зокрема, у літній Олімпіаді в Токіо у 2020 році та чемпіонаті світу з футболу 2022 року в Катарі.

Голова російського антидопінгового комітету (РУСАДА) Юрій Ганус підтвердив, що виконком WADA одноголосно підтримав рекомендації комітету з російського питання.

У той же час спортсмени з Росії зможуть виступати на міжнародних змаганнях під нейтральним прапором у разі, якщо зможуть довести, що не вживали допінг.

Росія мала до 1 січня 2019 року надати WADA базу даних московської антидопінгової лабораторії.

Базу надали, проте частину даних в ній підмінили — у переданих експертам даних Московської антидопінгової лабораторії були виявлені невідповідності з відомостями інформаторів.

П'ятиразовий олімпійський чемпіон з біатлону француз Мартен Фуркад заявив в інтерв'ю норвезьким ЗМІ, що втратив декілька медалей через застосування допінгу російськими спортсменами. Він вважає, що чинити так і уникнути покарання неможливо.

Віце-президентка WADA Лінда Геллеланд заявила, що вимагала більш жорстких санкцій щодо російського спорту.

Я дуже засмучена, я наполягала на повній дискваліфікації. Вважаю, що це найбільший скандал, який був у світовому спорті. Я б запропонувала Росії вибачитися за увесь той біль, який вона заподіяла спортсменам і вболівальникам, — сказала вона.

Сьогодні члени Комітету спортсменів при WADA виступили за те, щоб позбавити Росію права виступати на Олімпійських іграх. За таке рішення проголосували дев'ять з 17 чоловік на чолі з головою Беккі Скотт.

У грудні 2018 року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заявив, що чекає від російських спортсменів повернення 24 медалей, які у них відібрали після того, як викрили у застосуванні допінгу на Іграх 2008, 2012 і 2014 років.