Розпалювання національної ненависті до громадян України в окупованому Криму: прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження щодо «блогера», який виклав відео з весілля з піснею «Ой, у лузі червона калина»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Вересня 2022, 13:11
Ліна Тимошина
27 Вересня 2022, 13:11

Прокуратура Автономної Республіки Крим, за зверненням Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, розпочала кримінальне провадження за фактом вчинення умисних дій, спрямованих на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, поєднаних з погрозами (ч. 2 ст. 161 КК України). Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

У телеграм-каналі під назвою «Талипо? ?????? ?» кримський «блогер» опублікував відео з весілля у Бахчисараї, де грала українська пісня «Ой у лузі червона калина». До відео “блогер” додав підписи: “Играет нацисткая песня «Червона Калина», «мы каждого найдем, с каждого спросим», «Откладывайте на адвокатов!». У цій публікації наявні можливі прояви національної дискримінації у вигляді розпалювання міжнаціональної ворожнечі до громадян України та використана мова ненависті, - йдеться у повідомленні.

У рамках кримінального провадження буде запланована лінгвістична експертиза.

У прокуратурі зазначили, що з початку окупації Кримського півострова, Росія використовує мову ворожнечі в інформаційному просторі окупованого Криму як зброю проти кримських татар, мусульман та українців загалом.

Держава-окупант намагається виправдати всі репресії, які вчиняє проти українців, за допомогою нав’язування своїх наративів, закликів до дискримінації та пропаганди насильства, - наголосили у відомстві.

Як повідомляли QIRIM.News, окупанти в Криму погрожують "знайти кожного", хто був присутнім на кримськотатарському весіллі, де лунала українська музика. Відео фрагмента святкування виклав один з російських Телеграм-каналів - із погрозами усім присутнім. Українську пісню "Ой, у лузі червона калина" окупанти назвали "нацистською".

Як повідомляли QIRIM.News, окупаційний "глава" Криму Сергій Аксьонов обіцяє карати кримчан за участь у проукраїнських заходах. Зокрема, де звучить українська музика.

Як повідомляли QIRIM.News, так званий "Бахчисарайський районний суд" визнав винними шість осіб за порушення двох статей Кодексу про адміністративне правопорушення власника, співробітників ресторану "Арпат" та учасників весілля, де лунала українська "Ой, у лузі червона калина".