«Розраховуємо на політико-дипломатичний метод звільнення, кримінальна справа – замовна», – дружина Нарімана Джеляла про «вирок» окупаційного «суду» в Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Вересня 2022, 14:30
Ліна Тимошина
21 Вересня 2022, 14:30

За сім місяців судового слідства у справі політв'язнів першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла та Асана та Азіза Ахтемових, "суду" не було надано жодного реального фактичного доказу їхньої провини у підриві газопроводу. Про це заявила дружина Джеляла Левіза Джелялова під час пресконференції"Помста за Кримську платформу: правозахисники та письменники вимагають звільнити Нарімана Джеляла та братів Ахтемових”. За її словами, "вирок" був очікуваним.

Попри те, що сторона захисту в процесі всього судового слідства вказувала на ті процесуальні порушення, на ті помилки, допущені ще на стадії попереднього слідства співробітниками ФСБ. Попри те, що протягом 7 місяців ми слухали свідків сторони обвинувачення, в яких була явна брехня, які суперечили один одному, в яких свідки прямо вказували, що вони давали свідчення під тортурами, і багато чого іншого. І, мабуть, найголовніше, що за п'ять місяців попереднього слідства, за сім місяців судового слідства, суд не мав жодного реального фактичного доказу провини хлопців у підриві газопроводу. Це, мабуть, найголовніше, – заявила Джелялова.

Вона сказала, що сторона захисту розпочала роботу над підготовкою апеляційних скарг. Захист із рішенням "суду" не погоджується і вважає його незаконним. При цьому насамперед сподівається на політико-дипломатичний метод звільнення політв'язнів.

Ми, звичайно, зі свого боку здійснюватимемо всі можливі юридичні дії зі звільнення хлопців. Але ми розуміємо, що в нинішніх реаліях це не дасть результату. Тому ми, в першу чергу, розраховуємо на політико-дипломатичний метод. Це увага до долі хлопців з боку журналістів, письменників, правозахисників, міжнародних організацій та вимога з боку інших держав звільнити політв'язнів, у тому числі Нарімана, Асана, Азіза. І принаймні не виключаємо можливості обміну. Тому що цей вирок сьогодні, в принципі, ще раз показує та доводить, що кримінальна справа стосовно хлопців – замовна, політично мотивована. І, по-друге, на правосуддя тут і зараз немає надії, - підкреслила Джелялова.

За її словами, Джелял та брати Ахтемові гідно сприйняли "вирок" і не зреклися своїх переконань. І сподіваються на звільнення.

Хлопці виглядали гідно, це "вирок" не лише їм, а всім вільним людям. Попри тиск і тортури, вони не зреклися своїх переконань і продовжують відстоювати їх навіть у в'язниці, - заявила дружина в'язня Кремля.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 вересня окупаційний "Верховний суд Криму" оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу, політв'язню Наріману Джелялу та активістам братам Асану і Азізу Ахтемовим. Наріману Джелялу – 17 років позбавлення волі зі штрафом 700 тисяч рублів та з обмеженням волі 1,5 року після звільнення. Асану Ахтемову - 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азізу Ахтемову – 13 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік.