Розслідування справи проти вбитого Рахімова наближається до завершення – адвокат

Кримські татари
Анвар Деркач
22 Січня 2022, 11:36
Анвар Деркач
22 Січня 2022, 11:36

Розслідування у справі щодо вбитого в травні в Сімферополі Набі Рахімова наближається до завершення і може бути передано до суду на початку березня. Про це QIRIM.News сказав адвокат Едем Семедляєв, який представляє інтереси вдови Рахімова Сохіби Бурханової. Він зазначив, що найближчим часом він і слідчий вирушать до Краснодара, щоб зустрітися з Бурхановою та ознайомити її з матеріалами справи.

Справа проти Рахімова порушена за статтею 317 (кримінального кодексу РФ) – застосування насильства щодо працівників правоохоронних органів. Справа порушується та закривається у зв'язку зі смертю. Якщо родичі хочуть захистити честь загиблого, то вони наполягають на розслідуванні та розгляді суду. Дружина проти припинення і наполягає на слідстві та на суді, – сказав адвокат.

За його словами, слідство наполягає на тому, що Рахімов чинив збройний опір працівникам правоохоронних органів.

Знаючи брата, ми не віримо в цю версію і її спростовуватимемо. Але, виходячи з практики, розуміємо, що шансів небагато, – зазначив Семедляєв.

Адвокат додав, що у справі є результати основних експертиз, зокрема, експертизи тіла загиблого Рахімова, проведенням якої пояснювали відмову видати тіло для поховання. Семедляєв сказав, що він наполягатиме в суді на проведенні альтернативної експертизи. Він відмовився інформувати про результати експертиз, пояснивши це таємницею слідства. За інформацією Едема Семедляєва, тіло Рахімова досі не поховано та зберігається в одному з кримських моргів.

Нагадаємо, 11 травня 2021 року російські силовики проводили незаконні слідчі заходи у селі Завітне Ічкинського (Радянського) району в окупованому Криму. Окупанти застрелили Набі Рахімова під час обшуку.

Слідчий комітет відмовився видати його тіло для поховання, мотивуючи це експертизою. Згодом тіло відмовилися видавати, оскільки Рахімова оголосили "терористом". Законодавство Росії дає повноваження слідчому визнати у позасудовому порядку громадянина терористом і цій підставі не видавати тіло вбитого для поховання. Таких громадян у Росії ховають таємно та не повідомляють родичам про місце поховання.

Іммігрант із Узбекистану Набі Рахімов був відомий тим, що сповідував принципи ненасильницької політичної боротьби. Російська влада намагалася його видворити до Узбекистану, але він успішно оскаржив це рішення в Європейському суді з прав людини і домігся грошової компенсації за порушення своїх прав.