«Рух до наступного взаємного звільнення полонених загальмований» — Єрмак

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
03 Червня 2020, 14:26
Андрій Єрмак
Ігор ЗайцевQHA
03 Червня 2020, 14:26

Наразі рух до наступного обміну полоненими і утримуваними особами між Україною та самопроголошеними «ДНР» і «ЛНР» призупинено.

Про це заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак під час зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом, повідомляє Офіс очільника держави.

Ми констатували прогрес у звільненні полонених. Однак рух до наступного взаємного звільнення, на жаль, поки загальмований. І нам заважає не лише епідемія коронавірусу, а й конкретне невиконання іншою стороною домовленості Нормандського саміту в Парижі про допуск представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць утримання заручників на тимчасово окупованих територіях, — зазначив Єрмак.

Під час перемовин Єрмак зазначив, що для прискорення просування до миру потрібно, зокрема, вжити заходів для реалізації повного та всеосяжного режиму припинення вогню, яке наразі не виконано.

Ми донесли до партнерів нашу стурбованість тим, що не виконується чи не найважливіша умова для просування до миру – досі не припиняються обстріли! З 19 грудня минулого року до 29 травня було зафіксовано понад півтори тисячі обстрілів з боку незаконних збройних формувань. За цей час загинуло 33 українських військових, ще 235 було поранено. Бойовики продовжують використовувати заборонене Мінськими угодами озброєння», — додав він.

Єрмак заявив, що «Україну категорично не влаштовує повільність просування вперед у Мінському форматі».

Тому ми робимо все можливе, щоб переговори були більш ефективними. Ми не лише запропонували переведення зустрічей у форматі відеоконференцій в режимі 24/7. Президент України Володимир Зеленський істотно розширив українську делегацію у складі Мінської групи та підвищив статус її членів», — сказав керівник Офісу президента.

Як повідомляло QHA media, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, керівник Офісу президента Андрій Єрмак і міністр оборони Андрій Таран 2 червня їздили до Німеччини обговорювати Донбас і Крим.