Руйнування Ханського палацу у Бахчисараї: окупанти заходилися будувати амфітеатр

Кримські татари
Шевчук Микола
19 Вересня 2023, 17:14
Шевчук Микола
19 Вересня 2023, 17:14

Російські окупанти під виглядом "реставраційних робіт" на території Посольського дворика Ханського палацу у Бахчисараї будують амфітеатр.

Про це повідомила експертка Кримського інституту стратегічних досліджень, ексдиректорка Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова, цитує Укрінформ.

Сьогодні окупанти під виглядом "реставраційних робіт" на території Посольського дворика Ханського палацу планують побудувати амфітеатр. Роботи вже проводяться, - сказала вона.

Вона повідомила, що значна частина Ханського палацу була зруйнована на початку ХІХ століття.

У Посольському дворику ще до окупації Криму провели частину археологічних робіт, їх потрібно продовжувати, а не планувати будувати там амфітеатр, - сказала експертка і додала, що сьогодні Ханський палац — це об'єкт, який вже не має ознак автентичності, бо "росіяни зробили його таким, яким вони його бачать".

Як повідомляли QIRIM.News, у січні цього року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України закликало ЮНЕСКО посилити тиск на російську федерацію та зупинити руйнування об’єктів культурної спадщини в Криму.

Нагадаємо, Ханський палац» в Україні офіційно визнаний пам’яткою національного значення, яка внесена до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як повідомляли QIRIM.News, раніше ексдиректорка Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова заявляла, що «ремонтно-реставраційні роботи», які проводять російські загарбники у Бахчисарайському ханському палаці, призвели до незворотних змін. За її словами, останнім часом ведуться роботи в головному корпусі палацу, де на другому поверсі зберігся Золотий кабінет або Фруктова кімната Кирим Ґерай Хана.