Рустем Умєров розповів про наслідки російської перепису в окупованому Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Жовтня 2021, 15:28
Асіф АлієвQHA
21 Жовтня 2021, 15:28

Перепис населення у Криму, що здійснюється окупаційною владою Росії, – це порушення законодавства України та міжнародного права.

Про це інформаційному агентству QIRIM.News розповів народний депутат Рустем Умєров.

Він зазначив, що російський перепис може мати небезпечні наслідки у тимчасово окупованому Криму.

«Так набагато легше буде складати списки неугодних – відслідковувати, хто уникнув примусової паспортизації та залишив собі громадянство України, хто має тісні зв’язки з материковою Україною, співвідношення національностей на півострові», - розповів нардеп.

За словами Умєрова,  з початку окупації спостерігається системна політика штучної зміни демографії півострову, які останнім часом лише загострилися.

«Сюди відносяться: мілітаризація півострова, масове переселення росіян, переслідування корінних народів з метою ув'язнення або виселення з Криму тощо», - пояснив він.

Нардеп закливав РФ припинити незаконні дії в Криму, нагадавши, що міжнародна спільнота не визнає ні перепис населення, ні так званий  «референдум» 2014 року.

Як повідомляло QIRIM.News, УкраїнаЄССША та ще низка країн засудили незаконний перепис населення Росією в окупованому Криму.

Сьогодні про невизання перепис населення повідомив уряд Німеччині. Речник МЗС ФРН Крістофер Бургер заявив, що Німеччина використовує всі відповідні наявні формати, а також інші можливості, щоб щоразу доводити цю позицію.