Рятують життя захисників: придбане коштом волонтерів і Порошенка обладнання відеоспостереження отримали військові

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
07 Липня 2021, 14:34
Тетяна Нікішина
07 Липня 2021, 14:34

Напружена ситуація зберігається біля Торецька на Донеччині. Ворог б'є часто і прицільно, але, попри це, армійцям вдається уникати втрат. Усе завдяки новітній системі відеоспостереження. На позиціях вона з'явилася наприкінці травня. А нині до трьох комплексів, встановлених у зоні відповідальності батальйонів, воїни зможуть під'єднати ще й штаб бригади.

П’ятий президент Петро Порошенко 6 червня відвідав Донеччину та передав 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді (ОГШБр) тактичного формування Сухопутних військ ЗСУ новітню систему відеоспостереження та розвідки, яка значно підвищить ефективність дій батальйонів. Крім оптичної розвідки, у 10-ту ОГШБр привезли п'ять потужних генераторів та 2,5 кілометри тіньової сітки.

Загалом обладнання, яке отримали військові, коштувало майже мільйон гривень. До збору коштів долучилися небайдужі люди, благодійні організації та волонтери. Лише за два дні українці зібрали кошти й купили вкрай важливе обладнання для українських військових.

До нашої співпраці з 10-ю бригадою долучились 3124 особи. Хтось перерахував п'ять гривень, хтось — п'ять тисяч, хтось десять тисяч. Дуже важливо, щоб ви на власні очі побачили, що в повному обсязі генератори, комплекси спостереження, сітки — тільки сьогоднішньою партією майже на мільйон гривень все приїжджає і передається нашим воїнам. У надійні руки. Тут абсолютний порядок, воно ставиться на облік, і навіть під час ротації бригади це залишається тим, хто прийде на ротацію, — наголошує Порошенко.

Порошенко також подякував волонтерам та усім небайдужим, хто долучився до купівлі новітнього обладнання для наших захисників, і розповів, що бійці оцінили ефективність нового комплексу.

Мені було приємно чути, що система працює ефективно, що це рятує життя наших воїнів. Це значно збільшує ефективність спостереження, а, відповідно, вогню у відповідь. Це — головне. І це — завдяки вам, тим, хто не залишився байдужим. Тим, хто долучився до цієї ініціативи. Тим, хто допомагає нашій армії. Велике вам спасибі. Вже ці нелюди, російські окупанти бояться виповзати. І ми сподіваємось, що це призведе до скорочення втрат на фронті, бо ми бачимо, що Україна платить високу ціну. Вчора загинув наш герой у 93-й бригаді, вдома залишилося четверо дітей... (5 липня на фронті загинув 37-річний заступник начальника тилу логістики бригади, майор Богдан Бродовський. Боєць отримав вибухове поранення внаслідок обстрілу бойовиками українських опорників. У загиблого залишилась дружина і четверо дітей, — сказав п'ятий президент.

Петро Порошенко також наголосив на тому, що Україна повинна нарощувати потенціал армії та бойову спроможність. Окрім цього, важливо оснащувати українських захисників новітніми зразками.

Ми зараз ставимо питання про нарощування чисельності, збільшення грошового забезпечення, покращення системи забезпечення. Нарешті щоб було затверджене Державне оборонне замовлення, щоб новітнє озброєння, яке розроблялось в попередні часи, точно надійшло в армію, — наголосив він.

Хочу подякувати за цю допомогу. Це дійсно потрібно і для управління військами, і для життєдіяльності, — говорить командир бригади, полковник В’ячеслав Котлик.

Традиційно команда Порошенка привезла бійцям смаколики — цього разу черешню.

Це мелітопольська, таку в Києві не знайдеш. У Мелітополі сказали — тільки нашим воїнам, — говорить п’ятий президент.

Порошенко також подякував військовим за захист суверенітету і територіальної цілісності України.

Україна та її безпека знаходяться в надійних руках, — сказав він.

Наступний комплект для оптичної розвідки, який придбають і доставлять на фронт коштом Фонду Порошенка та волонтерів, буде призначений для 72-ї ОМБр імені Чорних Запорожців.

Як повідомляли «Кримські новини», у травні та червні цьогоріч Петро Порошенко разом із волонтерами під час поїздки на Донеччину передали 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді один із комплектів відеоспостереження.