Саід Ісмагілов залишив посаду муфтія України

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
07 Червня 2022, 14:25
Асіф АлієвQHA
07 Червня 2022, 14:25

Саід Ісмагілов завершив роботу на посаді муфтія в Духовному правлінні мусульман України «УММА».

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За словами Ісмагілова, це відбулось ще 24 лютого, коли життя всіх українців поділилось на «до» і «після».

«В березні було досягнута домовленість, що я передаю повноваження муфтія і присвячую себе захисту України і порятунку наших поранених. Певний час публічно не робив ніяких заяв, хоча багатьом з вас все було зрозуміло. Планувалось, що навесні я покину посаду муфтія, і присвячу себе науковій і громадській діяльності, але окупанти внесли свої корективи в життя кожного українця», - зазначив він.

Ісмагілов додав, що 13 років і два місяці на посаді муфтія це чималий строк. Звітувати про свою діяльність він буде на з‘їзді ДУМУ «Умма», коли вдасться його провести. Ісмагілов сказав, що нині  частина громад і мечетей знаходяться або під окупацією, або в зоні бойових дій, а російські муфтії та місцеві колаборанти вже безсоромно наклали на них свої лапи.

«Ми все повернемо, нехай вони це пам‘ятають», - сказав він.

Ще бувши муфтієм Ісмагілов з грудня 2021 року тренувався в батальйоні тероборони, та сподівався, що «у Кремлі станеться диво й останні проблиски розуму не дозволять розпочинати повномасштабну війну».

«Тому планом Б було стати воїном, що і сталося. В Ісламі не існує феномена священства, тому мусульманин залишаючи посаду, є звичайною людиною що не обтяжена обмеженнями по мілітарній лінії, і без проблем може бути воїном», - написав він.

Нагадаємо, 7 березня Саід Ісмагілов звернувся до мусульман світу і назвав війну проти України несправедливою агресією. Він зазначив, що путінські війська вбивають мирних громадян, жінок, дітей та знищують дома.