«Саме захисники — один із небагатьох останніх каналів зв’язку та захисту політв’язнів, яких рф незаконно утримує в окупації», - у Зеленського засудили позбавлення адвокатського статусу трьох кримськотатарських юристів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 10:54
Фото: пресслужба Постійного Представництва Президента України в АР Крим
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 10:54

Представництво Президента України в АР Крим вимагає від рф негайно зупинити хвилю репресій проти незалежних адвокатів та будь-які форми перешкоджання їхній професійній діяльності. Про це повідомляє пресслужба представництва на сторінці у Фейсбук.

Відомство засуджує чергову спробу рф незаконно припинити професійну діяльність незалежних адвокатів у тимчасово окупованому Криму для недопущення їхньої участі у захисті протиправно переслідуваних громадян України.

Їхній професійний статус припинили на вимогу державного органу, а не на скаргу клієнта, як це зазвичай буває в юридичній практиці. Рішення ухвалювалося без фактичного повідомлення сторін про засідання. До прикладу, Лілі Гемеджі повідомили про розгляд за добу до засідання кваліфікаційної комісії, - зазначили у представництві.

Адвокати вже готують скарги на протиправне позбавлення їх адвокатського статусу та права займатись професійною діяльністю щонайменше на найближчий рік.

У відомстві зауважили, що тиск та переслідування незалежних адвокатів, які захищають громадян України – бранців Кремля – з боку окупаційних адміністрацій Криму тривають уже не перший рік. Однак значно посилилися з початком повномасштабного вторгнення рф.

Йдеться про затримання та незаконні арешти адвокатів Еміля Курбедінова, Едема Семедляєва, Айдера Азаматова, Еміне Авамілєвої, Назіма Шейхмамбетова. А також напади на адвокатський офіс Еміля Курбедінова, попередження Лілі Гемеджі про неприпустимість нібито неузгоджених акцій, регулярні перешкоджання доступу до клієнтів, дискредитаційні кампанії проти незалежних адвокатів в окупаційних медіа та інші форми тиску.

Вимагаємо від рф негайно зупинити хвилю репресій проти незалежних адвокатів та будь-які форми перешкоджання їхній професійній діяльності. Закликаємо міжнародне товариство й адвокатську спільноту відреагувати та засудити системні переслідування незалежних адвокатів, порушення стандартів і гарантій адвокатської діяльності в окупованому Криму, - йдеться у заяві Представництва Президента у Криму.


У відомстві просять журналістів максимально широко висвітлювати ситуації тиску та перешкоджання роботі незалежних адвокатів у тимчасово окупованому Криму.

Саме захисники — один із небагатьох останніх каналів зв’язку та захисту політв’язнів, яких рф незаконно утримує в окупації. Єдиний шлях припинити беззаконня — це деокупація Криму, до того ж часу ми маємо докласти максимальних зусиль для боротьби за права усіх наших громадян!, - наголосили у представництві.

Як повідомляли QIRIM.News, адвокатська палата Чеченської Республіки за поданням управління міністерства Юстиції по Чеченській Республіці позбавила адвокатського статусу трьох адвокатів з окупованого Криму: Назима Шейхмамбетова, Рустема Кямілєва та Лілю Гемеджі.