«Самооборонівець» з окупованої Ялти позбавлений волі на п'ять років за сприяння окупації Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Листопада 2021, 08:32
Фото: Служба безпеки України
Ліна Тимошина
10 Листопада 2021, 08:32

У Херсоні за матеріалами СБУ затримали та засудили колишнього мешканця Ялти за активну участь у незаконному збройному формуванні, відомому як «Ялтинська рота народної самооборони Криму». Про це повідомили в Управлінні СБУ в Херсонській області на сторінці у Фейсбук.

Контррозвідники СБУ встановили, що з лютого по вересень 2014 року чоловік був членом цього незаконного збройного формування.

У цей період він зі зброєю в руках здійснював патрулювання українських населених пунктів, протидіяв мирним акціям і брав участь у залякуванні патріотично налаштованих мешканців півострова, - йдеться у повідомленні.

Правоохоронці СБУ затримали зловмисника у червні 2021 року на центральному автовокзалі Херсона після його приїзду в особистих справах на материкову Україну.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять, на відкритому повітрі та дерево
Фото: Служба безпеки України

За матеріалами СБУ, Дарницький районний суд міста Києва визнав чоловіка винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) Кримінального кодексу України, та призначив йому покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі з іспитовим терміном три роки, - зазначили у відомстві.

Як розповідали QIRIM.News, 5 листопада в СБУ повідомили, що Міжнародна неурядова організація «Conflict Armament Research»/«Дослідники зброї конфліктів» оприлюднила докази збройної агресії РФ в Україні - опублікувала звіт «Зброя війни в Україні. Трирічне дослідження постачань озброєння у Донецькій та Луганській областях»