Санкції проти РФ, «Кримська платформа» та координація зусиль. Чубаров зустрівся з новим послом Латвії

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
05 Листопада 2021, 18:30
Асіф АлієвQHA
05 Листопада 2021, 18:30

Сьогодні, 5 листопада відбулася зустріч між головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим та новопризначеним послом Латвії в Україні Ілгварсом Клявою.

Як розказав QIRIM.News голова Меджлісу, сторони обговорили декілька важливих питань, серед яких протидія російської агресії, нові санкції проти РФ та заходи в рамках «Кримської платформи».

«Пан Клява один з досвідчених дипломатів в Латвії. Зрозуміло, що ми обговорили питання пов’язані з деякими ініціативами, зокрема, про заклик Латвії щодо проведення великої міжнародної конференції в рамках «Кримської платформи», присвяченої Криму. Зараз буде відбуватися підготовка до цієї конференції і ми запропонували, щоб Меджліс брав участь в ньому», - сказав він.

Також сторони торкнулися питання поведінки членів ЄС відносно до РФ, зокрема, до Путіна.

«Зрозуміло,  що це все має прискорити деокупацію Криму. Говорячи про Крим, ми також проінформували про наші підходи та принципи розвитку після деокупації Кримської автономії. Ми детально розказали  про закони, які нами підготовлені, в тому числі, щодо змін до Конституції України в частину розділу Автономної Республіки Крим, також законопроєкт про статус кримськотатарського народу», - розповів Чубаров.

Голова Меджлісу нагадав, що Латвія є першою після України державою, яка визнала злочин депортації 18 травня 1944 року, як геноцид кримськотатарського народу.  Чубаров зазначив, що ще одною темою перемовин була про  можливість проведення заходів в Латвії, які б зробили більш пізнаванним кримськотатарську культуру

«Мені здається, що для першої зустрічі ми обговорили багато напрямків, які можуть нами бути реалізовані», - підсумував він.

Раніше голова Меджлісу під час зустрічі з делегацією Сенату Чеської Республіки передав офіційний лист-звернення щодо визнання Парламентом Чехії депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року актом геноциду, як це вже зробили раніше парламенти України, Латвії та Литви.