СБУ арештувала майно ексміністра часів Януковича Табачника, який переховується в окупованому Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
09 Січня 2023, 11:42
Фото: LIGA.net
Ліна Тимошина
09 Січня 2023, 11:42

За матеріалами слідчих Служби безпеки накладено арешт на майно колишнього міністра освіти та науки Дмитра Табачника, який підозрюється у державній зраді.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Загальна сума арештованих активів становить більше ніж 2 млн дол. Це насамперед нерухомість, земельні ділянки та гроші в іноземній валюті, - йдеться у повідомленні.

На зображенні може бути: 1 особа, на відкритому повітрі та дерево
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: водойма
Фото: пресслужба СБУ

Зазначається, що задля того, щоб «приховати» свої статки від можливої конфіскації на користь держави, фігурант заздалегідь «переписав» їх на своїх родичів. Утім, СБУ викрила цю «схему» і отримала дозвіл суду на арешт активів ексрегіонала.

Серед них: ½ квартири в історичній частині Києва площею 126 кв. м; житловий будинок площею понад 600 кв. м; 5 земельних ділянок в елітному котеджному містечку поблизу столиці загальною площею майже 1 га; банківський рахунок на 147 тис. дол., - розповіли в СБУ.

На зображенні може бути: текст
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: 2 людини та вулиця
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: текст «актуальна информация про об' EKT нерухомого майна реестрацйний номер об' скта нерухомого майна: об' EKT нерухомого майна: кадастровий номер: площа: цльове призначення: адреса: земельна длянка 0.5263 ra для ведення особистого селянського господарства актуальна информация "po "раво власност номер запису про право власности: дата, час державной реестраци: державний реестратор: пидстава виникнення права власност: пдстава внесення запису: служба безпеки украйни SAT власники: приватна табачник алла ΒΙΚΤΟΡΙΒΗΑ»
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: текст «актуальна нформация про об' EKT нерухомого майна реестрацйний номер об екта нерухомого майна: Οσ' EKT нерухомого майна: площа: адреса: житловий будинок, обект житловой нерухомост: так загальна площа (KB.M): 672.7 житлова площа 96 актуальна информация "po право власност номер запису про право власност: дата, час державной реестраци: державний реестратор: пдстава виникнення права власност: пдстава внесення запису: служба безпеки украйни приватна власники: таба чник алла ΒΙΚΤΟΡΙΒΗΑ»
Фото: пресслужба СБУ

У відомстві нагадали, що у листопаді минулого року за матеріалами СБУ Табачнику повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

За даними слідства, він брав активну участь в організації псевдореферендумів у захоплених районах Херсонської та Запорізької областей.

Для цього особисто консультував місцевих гауляйтерів і готував проєкт доповідної записки на заступника голови уряду рф щодо забезпечення озброєної охорони «виборчих дільниць», - зазначили в СБУ.

Наразі зрадник переховується від правосуддя у тимчасово окупованому Криму.

Співробітники Служби безпеки проводять комплексні заходи щодо притягнення зловмисника до відповідальності за злочини проти України.

Як повідомляли QIRIM.News, Слідчі Служби безпеки України зібрали доказову базу щодо вчинення злочинів проти основ національної безпеки України колишнім міністром освіти та науки Дмитром Табачником.