СБУ ліквідувала управління по боротьбі з корупцією

Новини України та світу
Анвар Деркач
08 Грудня 2021, 19:36
Анвар Деркач
08 Грудня 2021, 19:36

Служба безпеки України ліквідувала Головне управління по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю. Про це на прес-конференції у Києві сказав експерт Інститут майбутнього, колишній народний депутат Ігор Попов. За його словами, ця структура, також відома як главк «К», ліквідована з 25 листопада 2021 року відповідно до закону про Бюро економічної безпеки. Попов додав, що співробітники ліквідованого управління переведені до іншої структури у складі СБУ.

Переведені до підрозділу департаменту захисту національної державності, - сказав Попов.

Його слова щодо ліквідації главку «К» підтвердив речник, начальник Управління взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю СБУ Артем Дехтяренко.

Це передбачено законом про БЕБ, - написав Дехтяренко QIRIM.News.

Експерт Інститут майбутнього, колишній співробітник СБУ Іван Ступак зазначив на прес-конференції, що для переведених до департаменту захисту національної державності співробітників СБУ треба розробити функціонал та посадові обов’язки.

На даний час їм, по факту, нема чим займатися. Треба для них розробити функціонал, нові посадові обов’язки, це займає певний час. … Служба безпеки стала на певний капітальний ремонт, - сказав Ступак.

Він також закликав депутатів Верховної Ради розглянути законопроект №3196-д, який передбачає реформу СБУ. Експерт аргументував необхідність такого рішення «підвішеним станом» СБУ в ситуації військової загрози з боку Росії.

В березні Верховна Рада прийняла «Закон про Бюро економічної безпеки», а Президент Володимир Зеленський підписав його. Повоноваження Гавка «К» СБУ по розслідуванню злочинів у сфері економіки були передані новоствореному Бюро.

Верховна Рада не включила в порядок денний до кінця поточного року розгляд законопроекту №3196-д . Він передбачає, що реформа СБУ мала розпочатися з 1 січня 2022 року.

Понад 90% співробітників управління СБУ в Автономній Республіці Крим зрадили присязі під час та після захоплення Криму в 2014 році і перейшли на службу до Федеральної Служби Безпеки Росії.