СБУ порушила справу через псевдовибору в окупованому Криму за фактом "державна зрада"

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Вересня 2021, 13:00
Ліна Тимошина
21 Вересня 2021, 13:00

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом виборів у Держдуму РФ, які відбулися на території тимчасово окупованого Криму. Про це повідомили в українському відомстві.

У повідомленні йдеться, що документуються всі причетні до цього псевдоголосування: як з числа офіційних представників РФ, так і серед громадян України, які, порушуючи вітчизняне законодавство, допомагали державі-агресору.

«Провадження відкрито за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 «Державна зрада» Кримінального кодексу України» , - зазначають в СБУ.

Також Служба безпеки України надала РНБО матеріали для запровадження санкцій стосовно організаторів і учасників виборів до російських органів влади на території тимчасово окупованого Криму. 

«Зокрема, мова йде про 33-х кандидатів у депутати Держдуми РФ і 54-х членів територіальних виборчих комісій. І минулої п’ятниці, за ініціативи СБУ, РНБО прийняла відповідне рішення» , - уточнюють у Службі безпеки України.

За словами голови СБУ Івана Баканова, впродовж усього виборчого процесу Служба безпеки України збирала матеріали стосовно осіб, які організовують та беруть участь у цих перегонах. 

« Адже вони не просто легітимізують окупаційну владу, а несуть загрозу суверенітету та незалежності України і є співучасниками злочину міжнародного масштабу», – заявив Баканов.

Нагадаємо, з 17 по 19 вересня в Росії відбулося голосування на виборах до російської Державної Думи, зокрема, і на окупованих територіях України.
Верховна Рада України звернулася до міжнародних організацій із закликом не визнавати результати виборів на окупованих територіях, зокрема в Криму.