СБУ повідомила про підозру митрополиту Кіровоградської єпархії УПЦ (МП), який виправдовував захоплення Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Грудня 2022, 16:24
Фото: пресслужба СБУ
Ліна Тимошина
02 Грудня 2022, 16:24

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини колишнього керівника Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) у підривній діяльності проти України.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Єпископ входив до найближчого оточення московського патріарха Кирила, з яким координував поширення прокремлівських поглядів в регіоні.

Для цього митрополит був на постійному зв’язку з очільником РПЦ і виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії та захоплення частини території України, зокрема АР Крим, - йдеться у повідомленні.

Вказівки з Москви надходили у вигляді письмових циркулярів, а також під час особистих зустрічей на території рф.

На зображенні може бути: текст «московская патриархия управление делами "25" 21 202.2_r. No_01/271 udheir@pariachia.n всем епархиальным архиереям русской православной церкви циркулярное письмо тема: совершение памяти 100-летия подвига повомучеников и исповедников церкв русской при изъятии церковных ценностей исполнению в дополнение к письму 01/5467 от 08.11.2021 o совершении памяти 100 летия подвига новомучеников исповедников церкви русской при изъяти церковных препровождаю вам послание святейшего патриар> московского руси кирилла, которое надлежит огласить всех храма февраля 2022 года, канун 00-летия послания святителя московского гихо церковных ценностей. слюбовыю господе, плюощийделамимосковкойпатрархи деламимосковской воскресенский служба безпеки украϊни»
Фото: пресслужба СБУ

Встановлено, що у церквах громади людям роздавали ворожу пропагандистську літературу, яку друкували багатотисячними накладами в типографіях країни-агресора. У цих книгах російські «автори» ставили під сумнів українську державність і вихваляли кремлівський режим, - наголосили в СБУ.

Під час обшуків на території єпархії правоохоронці виявили велику кількість ворожих друкованих матеріалів і документи із доказами листування з московськими «кураторами».
Відповідно до висновків незалежної експертизи, яку ініціювала СБУ, злочинна діяльність митрополита загрожує державній безпеці України.

На підставі зібраної доказової бази йому повідомлено підозру за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України, - зазначили в СБУ.

На зображенні може бути: у приміщенні
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні
Фото: пресслужба СБУ

Як повідомляли QIRIM.News, Рада національної безпеки і оборони доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

Як повідомляли QIRIM.News, СБУ провела контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП). В результаті слідчих дій правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур. Серед іншого, знайдена посвідка «героя росії», підписану міністром оборони рф за «захоплення Криму».

Як повідомляли QIRIM.News, також СБУ провела контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві.