СБУ повідомила про підозру у державній зраді ексміністру освіти часів Януковича Дмитру Табачнику, який переховується в окупованому Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Листопада 2022, 13:33
Фото: LIGA.net
Ліна Тимошина
23 Листопада 2022, 13:33

Слідчі Служби безпеки зібрали доказову базу щодо вчинення злочинів проти основ національної безпеки України колишнім міністром освіти та науки Дмитром Табачником. Ця особа ще з 2014 року переховується від українського правосуддя у тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Встановлено, що ексрегіонал після широкомасштабного вторгнення рф активно «консультує» керівників російських окупаційних адміністрацій Херсонської та Запорізької областей.

У розпорядженні СБУ є докази його тісної співпраці з ворожими спецслужбами, серед іншого, було виявлено «доповідні записки» з детальними звітами щодо «виконаних завдань», - йдеться у повідомленні.

Серед іншого, йдеться про підготовлений Табачником проєкт доповідної записки на заступника голови уряду рф Марата Хуснулліна.

У ньому, від імені гауляйтерів тимчасово окупованої Херсонщини та Запоріжжя, він просить рашистів забезпечити цілодобову озброєну охорону «виборчих дільниць» на період незаконного референдуму, - зазначили в СБУ.

Також задокументовано, що за його безпосередніми вказівками «виборчі дільниці» були організовані у навчальних та медичних закладах регіону.

Наразі зраднику заочно повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України, - йдеться у повідомленні.

СБУ наголосила, що злочини проти основ національної безпеки не мають строку давності, тож Служба вживає заходи для притягнення винних до відповідальності.