СБУ проведе антитерористичні навчання у низці областей України

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
19 Квітня 2021, 17:21
Тетяна Нікішина
19 Квітня 2021, 17:21

На тлі загострення ситуації на кордоні України з Росією, куди РФ зтягнула значну кількість своїх військових сил, у більшості областей України Служба безпеки України (СБУ) проведе антитерористичні навчання. Буде відпрацьований, зокрема, захист стратегічно важливих об’єктів і кордонів держави.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

СБУ проводить та планує масштабні багатоетапні антитерористичні навчання у більшості областей України. Під час тренувань посилена увага приділяється відпрацюванню дій щодо захисту стратегічно важливих об’єктів та кордонів держави. Метою проведення заходів є удосконалення міжвідомчої взаємодії з протидії можливим терористичним і диверсійним загрозам, — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що під час тренувань під посиленим захистом перебувають об’єкти критичної інфраструктури, у тому числі енергетичної та транспортної системи.

У навчаннях беруть участь регіональні підрозділи СБУ, Національної поліції, Держприкордонслужби, Національної гвардії, Збройних сил України, Держслужби з надзвичайних ситуацій, а також представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Тренувальні заходи проводяться в умовах максимально наближених до реальних та з неухильним дотриманням прав і свобод громадян.

Під час навчань в окремих районах можливе тимчасове запровадження особливого режиму, зокрема обмеження або заборона руху транспортних засобів і пішоходів, перевірка документів, що посвідчують особу, огляд автомобілів. СБУ закликає громадян України із розумінням поставитися до тимчасових незручностей і належним чином реагувати на законні вимоги правоохоронців, — йдеться в повідомленні.

Окрім того, в СБУ закликали громадян інформувати правоохоронців за номером телефону довіри 0 800 501 482 у випадку:

  • прибуття чи перебування підозрілих осіб, які виявляють підвищений інтерес до військових об’єктів, будівель органів державної влади, об’єктів критичної інфраструктури та місць масового перебування людей;
  • появи підозрілих транспортних засобів чи безпілотних літальних апаратів поблизу стратегічних об’єктів;
  • виявлення підозрілих предметів чи засобів ураження;
  • отримання інформації про наміри здійснення терористичної та диверсійної діяльності або інших протиправних дій.

Зазначається, що минулого тижня тренувальні заходи почалися, зокрема, у Харківській, Херсонській і Сумській областях.

Як повідомляли «Кримські новини», координаційна група Антитерористичного центру з 20 по 23 квітня провела контрдиверсійні навчання на об’єктах можливих терористичних посягань. Спецслужбовці відпрацьовували протидію диверсійно-терористичним групам і перевіряли захищеність потенційно уразливих об’єктів.