СБУ проводить контррозвідувальні заходи у Києво-Печерській Лаврі

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Листопада 2022, 09:43
Фото: пресслужба СБУ
Ліна Тимошина
22 Листопада 2022, 09:43

Служба безпеки України проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

На зображенні може бути: 1 особа, на відкритому повітрі та текст «сбу служба безпеки украϊни»

Зокрема, враховуючи збройну агресію рф, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян, - йдеться у повідомленні.

Тож вказані заходи проводяться для недопущення використання Лаври як осередку «русского мира»; перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо; убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

На зображенні може бути: 2 людини та на відкритому повітрі
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та текст «служба без безпеки украёни»
Фото: пресслужба СБУ

За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів; здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України, - зазначили в СБУ.

У відомстві додали, що усі дії відбуваються в межах чинного законодавства.

Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України, - наголосили в СБУ.

На зображенні може бути: 7 людей
Фото: пресслужба СБУ