СБУ проводить обшуки в мережі АЗС, яку пов'язують з Медведчуком

Новини України та світу
Хельга Полтавка
11 Березня 2021, 18:54
Хельга Полтавка
11 Березня 2021, 18:54

Служба безпеки України заявляє про викриття масштабної оборудки з тіньової реалізації неякісних нафтопродуктів, наразі проводяться масові обшуки.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Йдеться про масштабні обшуки по всій країні на об'єктах мережі автозаправних станцій Glusco, яку пов'язують з кумом президента Росії Віктором Медведчуком.

У межах кримінального провадження правоохоронці задокументували організацію масштабної протиправної схеми обігу та реалізації неякісних нафтопродуктів.

У такий спосіб організатори свідомо ухилялися від сплати податків до держбюджету чим завдали збитків у великих розмірах, — йдеться у повідомленні.

За офіційними даними правоохоронців, орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить близько 240 мільйонів гривень.

Кримінальне провадження розпочато за статтями Кримінального кодексу через:

  • легалізацію чи відмивання майна, одержаного злочинним шляхом;
  • ухилення від сплати податків;
  • зловживання владою або службовим становищем;
  • незаконне виготовлення підакцизних товарів.

На теперішній час проводиться понад 140 санкціонованих обшуків у 13 офісних приміщеннях, на семи нафтобазах, 13 морських суднах, 105 автозаправних станціях та двох відділах митного оформлення.

Як зазначається, досудове розслідування триває та здійснюється за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.

Нагадаємо, державна російська компанія «Роснєфть» у 2016 році продала свої активи в Україні. Покупцем виявилася маловідома швейцарська фірма Glusco Energy. Це дочірня структура іншої швейцарської фірми – Proton Energy Group, офіційний власник якої – ізраїльський бізнесмен Нісан Моісеєв. Моісеєв відомий на українському ринку нафтопродуктів з 2009 року. ЗМІ пов’язувало його з Віктором Медведчуком. Однак Медведчук і Моісеєв це заперечують.

Як повідомляли «Кримські новини», президент Володимир Зеленський підписав указ щодо введення у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Цим рішенням на п'ять років забороняється мовлення трьох телеканалів: NewsОne, «112 Україна» та ZIK.