СБУ: російська ДРГ готувала теракт - збиралася збити пасажирський літак і звинуватити Україну

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Травня 2022, 13:47
Ліна Тимошина
01 Травня 2022, 13:47

СБУ знешкодила ворожу ДРГ, яка готувала теракт - збиралася збити пасажирський літак. Про це повідомляє речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко на сторінці СБУ у Фейсбук.

СБУ провела багатоетапну спецоперацію, в ході якої нейтралізувала глибоко законспіровану диверсійно-розвідувальну групу ворога. Агенти генштабу збройних сил рф готували теракт - планували збити пасажирський літак над територією росії чи білорусі, розповіли в СБУ.

Зазначається, що в атаці на повітряне судно окупанти мали намір безпідставно звинуватити Україну та наших партнерів.

Для вчинення провокації зловмисники хотіли обстріляти цивільний борт з переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК) «Stinger», - повідомили в СБУ.

Щоб викрасти та приховано вивезти за кордон іноземний ПЗРК, представники спецслужб країни-агресора дали відповідне завдання своїй агентурній групі. До складу ворожої ДРГ входило двоє осіб з подвійним громадянством та завербований ними спільник.

Їхню діяльність координував росіянин Олександр Тютерев, який є кадровим співробітником головного управління генштабу збройних сил рф та має позивний «Морпех». Встановлено, що раніше він брав участь в організації серії терактів в Одеській області, за що перебуває у розшуку.

За його завданням ворожі агенти намагалися встановлювати зв’язки з представниками ЗСУ під виглядом патріотично налаштованих волонтерів. Для формування «довірчих» відносин вони передали українським військовим достовірну інформацію щодо позицій і переміщення окупаційних підрозділів так званих «кадирівців», - зазначив Дехтяренко.

Надалі російська агентура планувала використати напрацьовані контакти для незаконного отримання іноземного ПЗРК та його передачі до країни-агресора. Під час спецоперації співробітники СБУ затримали всіх учасників диверсійно-розвідувальної групи окупантів.

Наразі тривають слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин викритого злочину та притягнення до відповідальності його організаторів.