СБУ розслідує публікацію Рабіновича з мапою України без Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Березня 2021, 18:48
Вадим Рабінович
Ірина Требунських
01 Березня 2021, 18:48

Народний депутат від партії «Опозиційна платформа — За життя» Вадим Рабінович опублікував у соцмережах пост із зображенням мапи України без території тимчасово окупованого Криму. Як повідомляє «Укрінформ», наразі Служба безпеки зацікавилася публікацією нардепа.

На цій мапі зображено нібито «поділ мов» по території України, яку склав нібито Київський національний лінгвістичний університет. У пості проросійського депутата зображено, що в Україні нібито розмовляють переважно російською, а також «суржиком».

При цьому пост зроблений російською мовою, а в заголовку використана знецінююча лексика — «незалежная». Окрім того, обласні центри підписані застарілими комуністичними назвами, як то «Кіровоград» (наразі — місто Кропивницький) і «Дніпропетровськ» (наразі — місто Дніпро).

Вивчаємо, аналізуємо. За результатами будемо інформувати додатково, — відповіли у пресслужбі СБУ журналістам.

У свою чергу КНЛУ заперечив причетність до створення мапи. «Ми ніколи не робили жодних поділів України за мовною ознакою», — підкреслили в університеті.

Раніше Нацрада з питань телебачення повідомила про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті в ефірі телеканалу «112 Україна». Зазначається, що заяви, які порушують українське законодавство, озвучували запрошені до участі в передачах каналу гості — Вадим Рабінович, Олена ЛукашДмитро СпівакНаталя Королевська, Віктор Медведчук, Олег Волошин та інші.

Як повідомляли «Кримські новини», більшість українців підтримують норму закону щодо обслуговування українською мовою.