СБУ вручила повістку: Шарія судитимуть через Крим і ОРДЛО

Новини України та світу
Хельга Полтавка
21 Січня 2021, 18:25
Хельга Полтавка
21 Січня 2021, 18:25

СБУ відкрила кримінальне провадження щодо скандального проросійського блогера Анатолія Шарія. Його звинувачують у зазіханні на територіальну цілісність України. Сьогодні активіст Шарія отримав повістку в суд.

Про це у Facebook повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

До активіста «Партії Шарія» у Кіровоградській області прийшли оперативники СБУ в рамках відкритого кримінального провадження за його заявою і вручили повістку до суду, — написав Гончаренко.

У листопаді 2020 року політик подав заяву на блогера після того, як Шарій опублікував відео, на якому зображена карта України без окупованих Криму і частини Донбасу.

⚡️До активістів Шарія прийшли співробітники СБУ в рамках оперативного провадження стосовно посягання на територіальну...

Posted by Олексій Гончаренко on Thursday, January 21, 2021

СБУ відкрила відповідне кримінальне провадження за статтею 110 КК України — «посягання на територіальну цілісність України». Тепер Шарію загрожує термін від 10 до 15 років позбавлення волі.

Сам Шарій також підтвердив інформацію про суд на своєму каналі у Telegram, де в грубій формі звинуватив Офіс президента і Володимира Зеленського в політичних переслідуваннях.

Нагадаємо, з 2012 року Шарій перебуває за кордоном і має статус політичного біженця в Євросоюзі. Він залишив Україну після відкриття низки кримінальних справ проти нього, пов'язаних із застосуванням зброї.

У 2019 році він створив «Партію Шарія», яка брала участь в дострокових парламентських виборах влітку 2019 року, проте бар'єр у 5% не подолала. Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію Шарія у списках партії, оскільки з 2012 року він не проживає в Україні.