СБУ викрила хакерів ФСБ. Їм загрожує до 15 років в'язниці

Новини України та світу
Иванова Юлия
04 Листопада 2021, 19:55
Иванова Юлия
04 Листопада 2021, 19:55

Фахівці з кібербезпеки СБУ встановили учасників хакерського угруповання «ARMAGEDON», яке прицільно «працювало» по Україні.

Про це повідомила на своєму сайті прес-служба СБУ.

Хакерами виявилися офіцери «Кримського» ФСБ, а також зрадники, які перейшли на бік ворога під час окупації півострова у 2014 році. За інформацією служби безпеки цей «напрям роботи» спеціального проекта ФСБ РФ координує 18-й Центр (Центр інформаційної безпеки) з дислокацією в Москві. Всесвітньо відоме угруповання «ARMAGEDON» здійснило понад 5 тис. кібератак на державні органи та об’єкти критичної інфраструктури України.

Основними цілями зловмисників були:

  • контроль над об’єктами критичної інфраструктури (електростанції, системи тепло- та водопостачання);
  • викрадення та збір розвідувальних даних, у тому числі інформації з обмеженим доступом (сектор безпеки та оборони; державні установи);
  • проведення акцій інформаційно-психологічного впливу;
  • блокування інформаційних систем.

СБУ вживає заходи з локалізації та нейтралізації кіберагресії РФ проти України.

Хоча учасники угрупування використовували власні вірусні програми ФСБ, засоби анонімізації та «прикриття» у мережі Інтернет, СБУ поіменно встановила зловмисників, перехопила їхні розмови й отримала беззаперечні докази їх причетності до атак.

Наразі 5 хакерам оголошено про підозру за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Нагадуємо, що 2 вересня правоохоронцями була викрита рекламна агенція, яка розробляла інформаційні кампанії для «ЛДНР» та окупаційної влади у Криму.