СБУ викрила масштабний механізм фінансування «ЛНР»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
15 Березня 2021, 13:38
Тетяна Нікішина
15 Березня 2021, 13:38

Служба безпеки України (СБУ) викрила протиправний механізм фінансування окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованій території Луганщини. Організатори незаконно відправляли до Росії продукцію захопленого бойовиками українського підприємства.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

Оперативники та слідчі СБУ задокументували, що кілька років ПАТ «Стахановський вагонобудівний завод» постачав продукцію, зокрема, для підприємств РФ. Встановлено, що виготовлені заводом комплектуючі вивозили через неконтрольовану ділянку державного кордону України. Частину виручених коштів завод сплачував у вигляді «податків» так званій адміністрації ЛНР.

Зокрема, у 2018 році підприємство перерахувало до «бюджету» бойовиків понад одного мільйона російських рублів. За даними оперативників СБУ, обсяги фінансування заводом окупаційної влади та проросійських терористів загалом становлять десятки мільйонів рублів.

Служба безпеки України повідомила екскерівнику вагонобудівного заводу про підозру у фінансуванні дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України. Його оголосили у загальнодержавний розшук.

Спецоперація проводилась Головним управлінням СБУ у Донецькій і Луганській областях за координації та спільно з Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

Як повідомляли «Кримські новини», Служба безпеки України заявила про викриття масштабної оборудки з тіньової реалізації неякісних нафтопродуктів.

Йдеться про масштабні обшуки по всій країні на об'єктах мережі автозаправних станцій Glusco, яку пов'язують з кумом президента Росії Віктором Медведчуком.