СБУ викрила схеми фінансування терористів на Луганщині

Новини України та світу
Ірина Требунських
03 Серпня 2021, 19:55
Ірина Требунських
03 Серпня 2021, 19:55

Правоохоронці викрили дві схеми фінансування незаконних збройних формувань Росії та її найманців на Луганщині. Про це повідомляє Служба безпеки України (СБУ).

За першою схемою ще на початку 2015 року група керівників та посадовців перереєструвала підприємство харчової промисловості, яке захопили окупанти територій на Луганщині. Звідти продукція вивозилася до Росії через тимчасово неконтрольовану ділянку державного кордону України. Слідство встановило, що таким чином група профінансувала терористів на майже 18,7 мільйонів рублів Росії.

Підприємство уклало низку «зовнішньоекономічних угод» з підприємствами країни-агресора, Республіки Білорусь та самопроголошеної «Республіки Північна Осетія», — йдеться у повідомленні.

Крім того, приватна фірма з Луганська поставляла автомобілі для терористичної організації з території держави-агресора Росії. Серед таких авто була і спецтехніка для перевезення незаконно затриманих та засуджених окупантами громадян України.

Завдяки лише одній оборудці зловмисники «покращили» матеріальний стан терористичної організації на загальну суму понад 7 мільйонів російських рублів, — зазначили правоохоронці.

Наразі чотирьом особам оголосили підозру у фінансуванні дій, вчинених з метою зміни меж території або держкордону України, на порушення конституційного порядку.

Раніше на Харківщині контррозвідники затримали «депутата», який служив окупантам самопроголошених незаконних формувань на Донбасі.

Як повідомляли «Кримські новини», українські контррозвідники виявили у Києві бойовика, який служив на окупантів Луганська. Зловмисник приїхав на Київщину і намагався оформитися як вимушений переселенець.