СБУ заблокувала активи видобувних компаній російського олігарха, що фінансували повномасштабну агресію рф і окупаційні «адміністрації» в Криму і на Донбасі

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Червня 2022, 11:20
Фото: пресслужба СБУ
Ліна Тимошина
24 Червня 2022, 11:20

Служба безпеки припинила діяльність організації, яка займалась незаконним видобутком українських надр у промислових масштабах. Нею керував впливовий російський бізнесмен, якому належала ціла фінансово-промислова група. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Свої мільйонні прибутки компанія направляла на фінансування повномасштабної агресії рф, а також на матеріальне забезпечення окупаційних адміністрацій в Криму та на сході України, - заявили в СБУ.

На зображенні може бути: у приміщенні
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: на відкритому повітрі
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: у приміщенні
Фото: пресслужба СБУ

За матеріалами СБУ накладено арешт на особисте майно російського олігарха, активи підконтрольних підприємств і незаконно видобуті корисні копалини на загальну суму понад 1 млрд грн.

Встановлено, що він організував незаконний бізнес у Київській та Житомирській областях. Там його комерційні структури займались масштабним видобутком піску та щебеню без сплати податків до держбюджету України в особливо великих розмірах, - пояснили у Службі безпеки.

На зображенні може бути: 3 людини та природа
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: водойма
Фото: пресслужба СБУ

Також зловмисники причетні до схем рейдерських захоплень спеціалізованих підприємств надровидобувної галузі нашої держави. Зароблені «надприбутки» вони виводили у рф через розгалужену мережу офшорних компаній.

Крім того, бізнесмен систематично виправдовував російську агресію, заперечував злочини окупантів і підтримував терористичні організації на сході України. За даними слідства, він також став засновником однієї з російських компаній разом з так званим «міністром «днр», - розповіли в СБУ.

Наразі триває системна робота для притягнення до відповідальності організаторів та учасників цієї злочинної діяльності.