СБУ затримала колаборанта на Харківщині, який допомагав вивозити зерно в Росію

Новини України та світу
Шевчук Микола
10 Січня 2023, 16:32
Шевчук Микола
10 Січня 2023, 16:32

Служба безпеки України (СБУ) викрила ще одного пособника окупантів у звільнених районах Харківської області, який допомагав вивозити зерно в Росію.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Повідомляється, що затриманим виявився колишній головний інженер «Куп’янського комбінату хлібопродуктів», який під час захоплення частини регіону підтримав російських загарбників.

Щоб підтвердити свою відданість країні-агресору, він силоміць відібрав у головбуха продовольчого підприємства відомчі печатки, штампи, статутні документи та особові справи працівників.Потім передав їх представникам місцевої окупаційної адміністрації, - сказано в повідомленні.

За це його призначили очільником створеного окупантами «государственного предприятия «Продовольственные ресурсы» у Куп’янську.

На цій «посаді» він виконував завдання Кремля щодо примусового вивезення українського зерна з території регіону до РФ.Для цього уклав «договір» з іншим окупаційним органом – «Купянская железная дорога», який постачав йому вагони для транспортування пшениці.

Встановлено, що оптові партії викраденого зерна мали відвантажувати на зернові термінали однієї з російських компаній у Ростові-на-Дону.

Втім, реалізації злочинного плану завадили Сили оборони, які звільнили Куп’янськ і тим самим заблокували «поставку», - сказано в повідомленні.

Після деокупації українського міста зловмисник намагався переховуватися від правосуддя, але співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали.

Повідомляється, що на підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Раніше повідомлялося, що СБУ арештувала майно ексміністра часів Януковича Табачника, який переховується в окупованому Криму.