СБУ затримала одного з організаторів «референдуму» 2014 року на Донеччині, який переховувався в окупованому Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Листопада 2021, 14:29
Фото: СБУ
Ліна Тимошина
22 Листопада 2021, 14:29

У Донецькій області затримали одного з організаторів місцевого псевдореферендуму 2014 року. Зловмисник закликав громадян зривати державні прапори та голосувати за приєднання регіону до так званої «ДНР». Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

За їхніми даними, чоловік підбурював людей до масових заворушень під виглядом проведення мітингів та громадських зібрань.

Встановлено, що протиправну діяльність організував керівник місцевої комерційної структури разом зі спільниками. Задокументовано факти їх провокаційних дій на території Великоновосілківського району. Згодом зловмисник залишив підконтрольну українській владі територію Донеччини і тривалий час переховувався від правосуддя в тимчасово окупованій АР Крим, - повідомили в СБУ.


У 2017 році слідчі органів безпеки заочно повідомили йому про підозру за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. У ході слідчо-оперативних дій з'ясували, що зловмисник повернувся в особистих справах на підконтрольну українській владі територію регіону. Співробітники СБУ встановили місцезнаходження підозрюваного і затримали його.

Наразі триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин незаконної діяльності і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки України, - додали в СБУ.

Як повідомляли QIRIM.News, 12 листопада Служба безпеки України затримала в Донецькій області колишню учасницю незаконних збройних формувань так званої «ДНР», яка займалась «підбором кадрів» бойовиків.

Як писали QIRIM.News, 11 жовтня Служба безпеки України затримала громадянина РФ, який активно сприяв тимчасовій окупації АР Крим.