СБУ затримала топчиновника окупаційної влади Криму, який сприяв мілітаризації півострова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
11 Жовтня 2021, 16:15
Ліна Тимошина
11 Жовтня 2021, 16:15

Служба безпеки України затримала громадянина РФ, який активно сприяв тимчасовій окупації АР Крим. Про це повідомили в СБУ.

За інформацією СБУ, він приїхав на півострів після його окупації і відповідав за розбудову інфраструктурної галузі, у тому числі для швидкої мілітаризації Криму.

За наявними даними, чоловік приїхав з Росії для організації процесу розбудови важливих інфраструктурних проектів. Йому пообіцяли підвищення по службі. Тоді це було звичною практикою, оскільки окупанти не довіряли «перебіжчикам» і на стратегічні напрямки «розставляли своїх», йдеться у повідомленні.

За даними слідства, у 2014-2017 роках функціонер працював керівником незаконно створених окупантами структур на базі захоплених українських підприємств.

В СБУ зазначили, що під час перебування на посадах іноземець активно сприяв незаконному захопленню майна українських підприємств та його використанню для розбудови інфраструктури окупованого Криму. Зокрема, йдеться про перевезення вантажів Чорноморського флоту Міноборони РФ. Чоловік неодноразово брав участь у робочих нарадах під головуванням окупаційного глави Криму Аксьонова. У ході цих зустрічей топчиновник не лише звітував про виконання покладених на нього обов’язків, а й надавав пропозиції щодо розбудови інфраструктурних проектів окупантів, наголосили в СБУ.

"У вересні 2021 громадянину РФ повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України) Кримінального кодексу України та скеровано обвинувальний акт відносно нього до суду", - додали у Службі безпеки.

Як повідомляли QIRIM.News, 11 жовтня прокуратура АР Крим  повідомила про підозру у державній зраді так званому «члену виборчої комісії Республіки Крим» за організацію та проведення незаконних виборів до Державної думи РФ на території окупованого півострова.