СБУ знайшла проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф під час безпекових заходів у приміщеннях УПЦ МП (ФОТО)

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Листопада 2022, 11:43
Фото: пресслужба СБУ
Ліна Тимошина
23 Листопада 2022, 11:43

Служба безпеки України знайшла проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф під час безпекових заходів у приміщеннях УПЦ (МП).

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Немає опису світлини.
Фото: пресслужба СБУ

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи, які проводила на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині.

У взаємодії зі співробітниками Нацполіції та Нацгвардії було ретельно перевірено понад 350 церковних споруд і 850 осіб, - йдеться у повідомленні.

Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни рф, що перебували на території об’єктів.

Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження. Наразі щодо них здійснюється поглиблена перевірка, - повідомили в СБУ.

На зображенні може бути: 3 людини та текст «тоуупт 2014 журнал для тех, кто любит россию предчувствие новороссии 30 30a сергийрадонежский. радонежски ауша россии стрелков и стрелковцы к ксамоизоляции? ляции? готова лироссия служба безпеки украйни»
Фото: пресслужба СБУ

Також на території Києво-Печерської Лаври перебував 32-річний громадянин України. Він може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства «Антван».

При цьому він є довіреною особою власника однойменної російської компанії «ANTVAN GROUP» – громадянина рф Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження, - зазначили в Службі безпеки.

Крім того, у ході безпекових заходів виявлено проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди «русского мира».

На зображенні може бути: 3 людини, військова форма, у приміщенні та текст «O1 служба безпеки украйни»
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: текст «досить проливати кров! за свтле майбутне разом 3 росею миру- -мир! единий бр тнй народ едина прав ославна BIPA едина KPAIHa служба безпеки украйни»
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: 1 особа
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: 1 особа та книга
Фото: пресслужба СБУ

А також готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше ніж 100 тис. доларів США та декілька тисяч російських рублів.

Усі матеріали буде передано на відповідні експертні дослідження.

На зображенні може бути: гроші
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: гроші
Фото: пресслужба СБУ
На зображенні може бути: 1 особа та військова форма
Фото: пресслужба СБУ

Як повідомляли QIRIM.News, Служба безпеки України провела контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві.