СБУ знешкодила мережу російської агентури, яку координував радник Аксьонова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Червня 2022, 13:28
Ліна Тимошина
17 Червня 2022, 13:28

Служба безпеки України провела масштабну спецоперацію, в ході якої у Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі, а також у Дніпропетровській і Вінницькій областях було затримано 19 агентів ворога. Про це повідомив речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко.

Затримані коригували ракетні обстріли українських міст і розвідували позиції підрозділів ЗСУ, збирали інформацію щодо місць утримання російських полонених, повідомив Дехтяренко.

Також займалися підбором даних про учасників національного спротиву, які підпільно протидіють загарбникам на тимчасово окупованих територіях півдня.

За даними слідства, групою керував агент ФСБ, який перебував в одному з районів Херсонщини. Одержані від інформаторів розвіддані він передав представникам російських спецслужб, серед яких – радник так званого «голови Криму» Аксьонова, - сказав речник СБУ.

Він додав, що завдяки оперативному реагуванню СБУ вдалося запобігти численним ракетно-бомбовим ударам по цивільній інфраструктурі та житловим будинкам українців.

Встановлено, що агентурна мережа була сформована двома кадровими співробітниками ФСБ для проведення розвідувально-підривної діяльності проти нашої держави. До складу групи входили мешканці з різних регіонів, - розповів Дехтяренко.

Передачу інформації здійснювали через «зв’язкових», які знаходились на тимчасово окупованій території Херсонської області. Для комунікації використовували закриті Telegram-канали.

Серед переданих окупантам відомостей були електронні карти з локаціями місць масового перебування людей, об’єктів критичної інфраструктури та українських військових підрозділів.

Під час проведення понад 30 обшуків за місцями перебування ворожої агентури правоохоронці виявили зброю, комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з доказами злочинів, прокремлівські агітаційні матеріали, - додав речник СБУ.


Зловмисникам загрожує до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.