Сейтяг'яєв: Перехід на латиницю - це цивілізаційний вибір для кримських татар

Новини України та світу
Анна Артемова
16 Вересня 2021, 16:29
Анна Артемова
16 Вересня 2021, 16:29

Затвердження алфавіту кримськотатарський мови на основі латиниці є цивілізаційним вибором. Таку думку висловив науковий співробітник Інституту сходознавства імені А.Кримського Національної академії наук України Н. Сейтяг'яєв.

Це цивілізаційний вибір, який був зроблений в 1991 році. Просто процес затягнувся. Були деякі суб'єктивні моменти, які не дозволили нам здійснити цей перехід ще тоді. Але процес давно розпочався - ще до дев'яностих років - в кінці двадцятих років, - наголосив він.

Крім того, зазначив, що латиниця більш чітко відображає фонетичні особливості кримськотатарський мови.

Хоча наш народ протягом багатьох століть користувався арабською писемністю, яка ще менше, ніж кирилиця, відображає наші фонетичні особливості. Але це нам не заважало бути самими собою. В цивілізаційному руслі важливо було перейти на латиницю, як це зробили інші тюркські народи, - сказав науковий співробітник.

Нагадаємо, урядовий комітет під головуванням віце-прем'єр-міністра, міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова підтримав розроблений Мінреінтеграції проект постанови Кабміну «Про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки».  Про це повідомили у Мінреінтеграції.

За словами заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавера Сейтхалілєва, для кримськотатарської мови розпочався новий етап у її становленні.