Секторальне розведення військ, вибори в ОРДЛО та важливість питання Криму. Зеленський виступив на Мюнхенській безпековій конференції

Новини України та світу
Ірина Требунських
15 Лютого 2020, 18:03
Ірина Требунських
15 Лютого 2020, 18:03

Президент Володимир Зеленський в суботу, 15 лютого, в рамках Мюнхенської конференції з безпеки виступив на окремій сесії, присвяченій Україні. У своєму виступі Зеленський зокрема порушив питання місцевих виборів та розведення військ на окупованих територіях, а також обговорення проблеми Криму світовою спільнотою.

Зеленський сказав, що українська сторона ініціює розведення військ за так званим секторальним принципом. Він полягає в тому, що лінія розмежування розбивається на сектори. Потім відбувається поступове розведення сил і засобів — сектор за сектором.  Перехід на наступний сектор буде можливим лише за верифікацією СММ ОБСЄ про відсутність у секторі будь-яких незаконних збройних формувань, озброєних військ та військової техніки.

Вже найближчим часом ми детально проінформуємо учасників Нормандського формату про зміст цієї ініціативи, — сказав Зеленський

Президент Володимир Зеленський на Мюнхенській конференції з питань безпеки. 15 лютого 2020 року. Фото president.gov.ua

У своїй промові на Мюнхенській безпековій конференції президент України зазначив, що проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях недопустиме без елементарних безпекових і політичних умов.

«Ми хочемо провести місцеві вибори на всій території України, включно з ОРДЛО, у жовтні 2020 року. Хотілося б, щоб і на території Криму», — додав він. Але проблемою для проведення виборів є й заява президента Росії Володимира Путіна про 25 тисяч російських паспортів, виданих на тимчасово непідконтрольних територіях України.

Людям на Донбасі потрібні вибори, які будуть визнані Україною, всім світом легітимними. Вони не можуть бути такими, якщо пройдуть не за українським законодавством, під звуки пострілів та без контролю нашого кордону, — підкреслив Зеленський.

Окремо Зеленський висловив обурення, що питання Криму обговорюється світовою спільнотою недостатньо потужно. Він додав, що США могли б вплинути на акцентування проблеми анексованого українського півострова

Це теж окупована наша територія, там теж наші люди, українці. Чи потрібен новий майданчик? Тут, мені здається, могли би сильніше вплинути Сполучені Штати Америки, — заявив президент України.

В німецькому Мюнхені 14-16 лютого близько 35 очільників держав та урядів збираються на конференції з питань безпеки. Серед учасників — президент Франції Емманюель Макрон, прем’єр Канади Джастін Трюдо, генсек НАТО Єнс Столтенберґ, держсекретар США Майк Помпео, міністр закордонних справ Китаю Ван Ї, голова МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф, а також президент України Володимир Зеленський.