Сенатори США закликають збільшити військову допомогу Україні до 350 мільйонів доларів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Листопада 2021, 09:47
Ліна Тимошина
25 Листопада 2021, 09:47

Двоє сенаторів Сполучених Штатів Америки пропонують збільшити фінансування Пентагону на озброєння України - через скупчення російських військ на кордоні з Україною, повідомляє видання "Politico".

Зокрема, Сенатори Роб Портман і Джин Шахін хочуть збільшити фінансування Пентагону на озброєння України ще на 50 мільйонів доларів. Загалом, йдеться про збільшення фінансування з 300 мільйонів доларів до 350. 125 з яких, за інформацією видання, будуть спрямовані на летальну зброю для України. Раніше планувалося виділити 75 мільйонів доларів.

Я закликаю адміністрацію надати подальшу допомогу у вигляді протиповітряних і протиброньових засобів, які будуть життєво важливими для стримування російської загрози (…) Ми повинні зробити все можливе, щоб у цей час стояти пліч-о-пліч із нашим союзником Україною, - наголосила Портман.

Відповідаючи на запитання про передачу більш смертельної зброї, вона сказала, що США «продемонстрували, що Сполучені Штати готові використовувати ряд інструментів для боротьби зі шкідливими діями Росії, і ми без вагань використовуватимемо ці та інші інструменти в майбутньому".

Як писали QIRIM.News, найбільш високопоставлений республіканець у Комітеті Палати представників з міжнародних справ Конгресу США Майкл Маккол та низка інших законодавців-республіканців звернулися до держсекретаря США Ентоні Блінкена з посланням, в якому закликали адміністрацію Байдена до більш рішучих дій щодо стримування російської агресії. 

Як повідомляли QIRIM.News, США занепокоєні повідомленнями про незвичайні військові дії РФ біля України й ретельно стежать за ситуацією. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен на прес-конференції за підсумками засідання Комісії стратегічного партнерства Україна-США у Вашингтоні.