Сепаратисти Нагірного Карабаху оголосили російську мову офіційною

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
26 Березня 2021, 19:00
Асіф АлієвQHA
26 Березня 2021, 19:00

«Парламент» невизнаної «Нагірно-Карабаської Республіки» (НКР) схвалив пропозицію зробити російську мову другою офіційною (разом з вірменською) мовою цього сепаратистського регіону.

Як повідомляє «Радіо Свобода», поправки до регіональних законів про мову ухвалені більшістю голосів: 27 — «за» і два «проти».

У «законопроєкті» йдеться, що надання російській мові офіційного статусу поглибить історію «культурних, військових і економічних зв'язків» Нагірного Карабаху з Росією.

Три з п'яти політичних партій, представлених у «законодавчому органі» регіону, запропонували цей захід минулого місяця, стверджуючи, що він полегшить спілкування з російськими солдатами та гуманітарними працівниками, дислокованими у Нагірному Карабасі після вірмено-азербайджанської війни, що спалахнула минулої осені.

Нагадаємо, під час осінньої військової кампанії Азербайджану вдалося повернути сім районів навколо Нагірного Карабаху, а також встановити контроль над 40% території НКР. На іншу частину Нагірного Карабаху були введені російські «миротворці», які зберегли там владу сепаратистів.

Як писали «Кримські новини», попри припинення бойових дій час від часу відбуваються обстріли між азербайджанськими та вірменськими збройними силами.