Серед вимог мітингувальників Казахстану - засудження військової агресії РФ проти України та окупації Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Січня 2022, 16:17
Фото: Фонд стратегічної культури Казахстану
Ліна Тимошина
05 Січня 2022, 16:17

Казахські протестувальники висунули нові вимоги до влади країни. Тепер вони вимагають не зниження ціни на газ, а відставки всієї верхівки Казахстану та проведення політичної реформи. Серед них згадується й Україна. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал "Протести Казахстан".


Зокрема, протестувальники вимагають від влади Казахстану засудження військової агресії РФ проти України та окупації Криму.

Також учасники акцій протесту хочуть негайного звільнення всіх політичних в'язнів, відставки та складання повноважень президента, голови Ради безпеки Казахстану, уряду та парламенту, створення тимчасового уряду з авторитетних та публічних громадян, які беруть участь у протесті.

Крім того, мітингувальники вимагають проведення тимчасовим урядом нових прозорих виборів, визнання років правління СРСР злочином проти пострадянських народів та виходу зі складу СНД, ЄАЕС та інших союзів з Росією.

Як повідомляли QIRIM.News, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звільнив Нурсултана Назарбаєва з посади голови Ради Безпеки Казахстану.

Раніше президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав указ, згідно з яким ухвалив відставку уряду країни. Тимчасово виконувати обов'язки прем'єр-міністра буде Аліхан Смаїлов, перший заступник глави уряду.

У відповідь на акції протесту в Казахстані в країні відключається доступ до Інтернету та блокуються соцмережі. Про це у коментарі QIRIM.News, розповів блогер із Казахстану Ерлан Сулейменов.