Ще 20 суддям-держзрадникам з окупованого Криму загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Травня 2023, 14:05
Ліна Тимошина
24 Травня 2023, 14:05

Прокуратура Автономної Республіки Крим скерувала до суду обвинувальні акти стосовно 20 суддів-держзрадників з окупованого Криму.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим і міста Севастополя у Telegram.

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальні акти стосовно ще 20 суддів, які перейшли на службу до окупаційних судів Криму. Дії обвинувачених кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Їм загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі, - йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що після окупації Криму російськими збройними силами, обвинувачені зрадили присязі й почали працювати на ворога. При окупаційній владі вони обійняли посади «суддів» у низці незаконно створених районних та міських судах, а також судах «вищої інстанції».

Обвинувачені сприяли переходу української судової системи, що діяла в Криму, на відправлення правосуддя за російськими стандартами.

Так звані «служителі Феміди» допомагали РФ у проведенні підривної діяльності проти нашої держави. Також, своїми незаконними рішеннями, вони сприяли переслідуванню громадян України та придушенні спротивів окупації півострова, - додали у прокуратурі АР Крим.

Як повідомляли QIRIM.News, 12 років позбавлення волі заочно отримала ще одна кримська "суддя". Її визнано винною у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України). Вона була заступником голови окупаційного Нижньогірського районного суду Криму.

Як повідомляли QIRIM.News, 12 років позбавлення волі заочно отримала окупаційна суддя з Криму. При окупаційній владі вона зайняла посаду "судді" в окупаційному Ялтинському міському суді.

Як повідомляли QIRIM.News, за публічного обвинувачення Прокуратури Автономної Республіки Крим і міста Севастополя до 12 років позбавлення волі засудили кримського «суддю». Його визнано винним у вчиненні державної зради. Він причетний до переслідування Ахтема Чийгоза.