Ще шістьох суддів-зрадників з Криму судитимуть за державну зраду

Новини України та світу
Ліна Тимошина
03 Лютого 2023, 12:57
Ліна Тимошина
03 Лютого 2023, 12:57

Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополя скерувала до суду обвинувальні акти стосовно шістьох колишніх суддів з Криму. Їхні дії кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

У порядку спеціального досудового розслідування встановлено, що після окупації півострова у 2014 році обвинувачені зрадили присязі на вірність народу України та перейшли працювати на бік ворога.

При окупаційній владі вони обійняли посади «суддів» у незаконно створених: Двадцять першому арбітражному апеляційному суді, Феодосійському міському суді, Роздольненському районному суді та Ленінському районному суді Республіки, - йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що своїми діями та рішеннями ці «служителі феміди» надавали допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму, на відправлення правосуддя за законодавством РФ, шляхом безпосередньої участі у формуванні та організації роботи окупаційних судів.

Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Як повідомляли QIRIM.News, "суддя" окупаційного Бахчисарайського районного суду заочно засуджений до 12 років позбавлення волі. Він притягнув до адміністративної відповідальності заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова за участь у засіданні цього ж представницького органу кримських татар на півострові.

Як писали QIRIM.News, Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно окупаційного «судді», який ухвалював рішення про видворення українців з окупованої території півострова.