Що потрібно знати, коли збираєшся за кордон з дитиною — ДПСУ

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
15 Червня 2021, 13:13
Тетяна Нікішина
15 Червня 2021, 13:13

Прикордонники Херсонського загону Державної прикордонної служби (ДПСУ) стикаються з ситуаціями, коли батьки з неповнолітніми дітьми намагаються виїхати за межі материкової частини України, не маючи відповідно оформлених документів. Часто такі ситуації стають конфліктними, батьки здійснюють спроби підкупити прикордонників, намагаються налякати військовослужбовців дзвінками високопосадовцям, але всього цього можна уникнути, заздалегідь подбавши про усі необхідні документи.

Рекомендації щодо необхідних документів для подорожей за кордон з дитиною надає Херсонський прикордонний загін ДПСУ.

По-перше, виїзд за кордон або на тимчасово окуповану територію України громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за умов пред’явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

По-друге, якщо діти подорожують з одним із батьків, то обов’язково має бути оформлена нотаріально засвідчена згода другого з батьків на вивезення дітей за кордон або на тимчасово окуповану територію України. Таке доручення є юридичним документом, що запобігає незаконному вивезенню (викраденню) дітей з України. Дозвіл батька (матері) на перетин дитиною кордону потрібен тільки громадянам України. Діти, які мають громадянство інших держав, виїжджають з України без пред’явлення доручення.

Для оформлення довіреності на вивезення дітей за межі материкової частини України потрібно надати нотаріусу такі документи: оригінали паспортів батьків, їхні ІПН та свідоцтво про народження дитини. При цьому форма довіреності залежить від того, хто супроводжує дитину в подорожі. Якщо донька або син виїжджає з країни в супроводі навіть близьких родичів (бабусі, дідуся, дядьки, тітки, брата, сестри), нотаріально завірений дозвіл на перетин дитиною кордону повинен надаватися і батьком, і матір’ю, — наголошують прикордонники.

Під час складання нотаріально завіреної заяви на виїзд малолітньої (неповнолітньої) дитини з України обов’язково вказується інформація про особу, що супроводжує дитини (доручення оформляється на її ім’я) та країни подорожі (включаючи транзитні та тимчасово окуповані території України), а також цілі та строки поїздки.

Як повідомляли «Кримські новини», контрольно-пропускний пункт в’їзду-виїзду «Чаплинка», розташований у Херсонській області на адмінмежі з окупованим Кримом, тимчасово призупинив роботу.